Peka kruha v aparatu za peko kruha - neuspešno?

Gorazd  

član od: 7.9.2004

sporočila: 2

tema odprta - 7. sep 2004 6:55 | ogledi: 2.695 | odgovori: 10

Skartka imam Aparat Clatronic in vedno ista pesem vstavim vse sestavine ki pišejo v navodilih aparat zmeša nato testo kipne in ko ga začne pečt ali pa malo prej pade skup sicer ne cel ampak recimo tretina kruh potem zgleda tako da ima od zgoraj udolbino. V čem je problem v kakšni sestavini? Probal sem narediti koruznega in polnozrnatega ter belega pa vedno isto.

Temo je spremenil(a) Gorazd dne 07. sep 2004 06:56:12

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

7. sep 2004 7:18

Ko začne aparat mešati testo,ali kaj preveriš kakšno je testo?Ker če je premokro,moraš dodati moko. Vesna Leben

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

7. sep 2004 8:09

Tudi jaz sem na začetku imela podobne probleme. Ugotovila sem, da sem dajala preveč kvasa.Sedaj pečem kruh po naslednjem receptu: 220 ml vode 1 navadni jogurt malo olivnega olja sol sladkor 1/2 kg moke (običajno uporabim 400 g polnozrnate pšenične in 100 g polnozrnate pirine ali kombinacijo ržene in krušne moke) kvas (uporabim suhega, za 1/2 kg moke pa ga dam cca 3/4 vrečke) Dodam tudi sezam, lan in sončnična semena. Tudi sama imam Clatronica, pečem pa zmeraj na programu normal. Nekajkrat sem poskusila na hitrem, pa je bil kruh zmeraj zbit. MATEJA UNUK

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

7. sep 2004 9:13

Jaz imam Severina. Tudi meni se je to dogajalo, odkar pečem pa na hitrem programu, pa nič več: hlebček je visok in s kupolo. izgleda, da so drugi programi predolgi in testo preveč vzhaja. o tem so tudi na tem forumu že veliko razpravljali.

Gorazd  

član od: 7.9.2004

sporočila: 2

7. sep 2004 9:48

Samo jaz sem pekel na hitrem programu pa si mi je to zgodilo. Verjetno je res preveč kvasa.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. sep 2004 14:33

Krivo je samo razmerje sestavin. Meni uspe na vseh programih različen kruh. lp Vesna Vesna Milek Recko

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

7. sep 2004 21:43

Živjo, Tudi jaz imam Clatronica od Oktobra 2003. Od takrat pri nas še nismo kupili kruha. Moj recept za kruh je naslednji: Bel kruh 1 polna merica vode (lahko ½ vode in ½ mleka) 330-350 ml 1 žlica soli malo olja ali masla 550 – 600 dag moke 1 žlička sladkorja 1 vrečka suhega kvasa Program: Kruh je najboljši, če se peče na programu 1, zapečenost Schnell (cca. 2,2 ure), lahko pa se peče tudi na hitrem programu 5 (cca. 1,2 ure)- vendar je nizek in bolj zbit. Ržen, graham, ajdov, koruzni 1 polna merica vode (330-350 ml) 1 žlica soli malo olja 550 – 600 dag moke ( 2/3 bele moke, 1/3 ostalo, če hočeš temnejši in nižji kruh ½ bele in ½ ostale) seme: lan, sončnice, sezam, orehi 1 žlička sladkorja 1 vrečka suhega kvasa Program: pri temnem kruhu se obvezno uporabljajo krajši programi kot so 5 (cca 1,2 ure) ali na 1 programu zapečenost Schnell (cca. 2,2 ure) Meni se kruh še nikoli ni skazil. Pa dober tek

Gorazd  

član od: 7.9.2004

sporočila: 2

8. sep 2004 8:30

Včeraj sem naredil bel kruh in je uspel. Delal sem po Recinem receptu s tem da sem dal namesto 330 ml vode 350 ml vode. In je odličen. pekel sem na hitrem programu 1:50. Edino kar je bilo kritično da je bilo testo preveč lepljivo in ni pobralo moke po vseh kotih, ker se ni hotelo premaknit iz kota ko ga je aparat gnetel oz mešal skoz je tista gmota testa ostala na enem mesto in tako ni prišla do ostalih dveh kotov. Je rešitev za to? Ali vsi puščate lopatice notri med pečenejem in ali vas ne moti luknja ki ostane? Hvala Reac za vs zasebna sporočila ter ostali. LP, Gorazd

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

8. sep 2004 8:46

Tudi jaz moram pohvaliti Reco. Prvo sem imela en pekač kruha (osnovna cena tega modela novih je med najcenejšimi),ki sem ga kupila rabljenega en mesec. Uporabljala sem ga približno pol leta. Pred pol ure koncem peke je začelo smrdeti po zažganih kablih in ohišje stroja se je pregrelo.Aparat sem dala v popravilo,ker je še pod garancijo.Kupila pa sem nov aparat,Kenwoda,ki ga Reca zelo pohvali.Moram reči da sem z njim zadovoljna.Lepše pregnete kot stari aparat in se ne da primerjati s prvim aparatom. Hvala Reca za dober nasvet! Vesna Leben

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. sep 2004 11:09

Če me boste tako hvalili bom še važna. Sicer pa je ta odličen recept čisto zgolj po slučaju pogruntala moja 14-letna hči in to že pri drugi peki. Pri prvi smo imeli polento. Gorazd tebi pa še to, da si dal preveč vode. Tista moka se ti je po vsej verjetnosti zato valjala po kotih. lp Vesna Vesna Milek Recko

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

8. sep 2004 14:21

Reca, vse pohvale tudi tvoji hčerki. Lep kuharski pozdrav! Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti